PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY ÚVODNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKY KRAJ ZLINSKY KRAJ OLOMOUCKY KRAJ JIHOMORAVSKY KRAJ PARDUBICKY KRAJ KRALOVEHRADECKY KRAJ LIBERECKY KRAJ VYSOCINA PRAHA STREDOCESKY KRAJ USTECKY KRAJ JIHOCESKY KRAJ PLZENSKY KRAJ KARLOVARSKY KRAJ FOLKLORNÍ SDRUZENÍ ČESKÉ REPUBLIKY CESKY ROZHLAS BESKYDY-VALASSKO SLEZSKA HARTA CZECH TOURISM
Čtvrtek 18.07.2024
Vyhledávání
  Vyhledávací centrum
Rejstřík ČR
ZÁKLADNÍ INFORMACE
  Základní informace o ČR
Česká NEJ
Kraje ČR
Turistické regiony
Turistické oblasti
Města a obce
Euroregiony
Mikroregiony a sdružení
Pohádkové regiony
AKTUALITY A AKCE
  Aktuality
Databanka akcí
Folklorní akce a festivaly
Turistické akce
PRAHA SRDCE EVROPY
  Město PRAHA
Pražská informační centra
Kalendář akcí v Praze
Lázeňství
  Lázeňská zařízení
Zdravotní pojištění
Kongresová turistika
  Výstavy a výstaviště
Kongresová centra
Výstavnictví a propagace
Kongresy a konference
Veletrhy a výstavy
Turistika a volný čas
  Informační centra
Kultura a zábava
Památky UNESCO
Památky a architektura
Církevní památky
Hrady a zámky
Aktivní dovolená
Pěší turistika
Agroturistika
Cykloturistka
Vodní turistika a sporty
Vinařská turistika
Sport a relaxace
Klub českých turistů
Cestovní kanceláře
Folklor a tradice
  Folklorní sdružení
Folklorní soubory
Folklorní festivaly
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Příroda a její ochrana
  Biosférická rezervace UNESCO
Chráněná krajinná území
Přírodní zajímavosti
Jeskyně a propasti
Vrcholy, hřebeny, sedla
Fauna a flora
Naučné stezky
Ubytování a stravování
  Autokemp, kemp, tábořiště
Hotely, penziony
Chaty a chalupy
Rekreační areály
Další ubytování
Restaurace
Příjemné posezení
Gastronomické speciality
Obchod a služby
  Služby motoristům
Nákupní centra
PODPORA PODNIKÁNÍ
  Investiční příležitosti
Finanční sektor a pojištění
Nemovitosti na prodej
Průmyslová výroba
Potravinářská výroba
Království perníku

26 Orlické hory a Podorlicko [ Turistická oblast ]

ZÁMEK LANŠKROUN TVRZ BOUDA DĚLOSTŘELECKÁ TVRZ HANIČKA DOUDLEBY NAD ORLICÍ ZÁMEK ČASTOLOVICE HRAD POTŠTEJN NAUČNÁ STEZKA ZEMSKÁ BRÁNA CHKO ORLICKÉ HORY LETOHRAD DOBRUŠKA ZÁMEK OPOČNO CHKO ORLICKÉ HORY NAUČNÁ STEZKA ZEMSKÁ BRÁNA HRAD POTŠTEJN ZÁMEK OPOČNO LETOHRAD ZÁMEK LANŠKROUN DĚLOSTŘELECKÁ TVRZ HANIČKA DOUDLEBY NAD ORLICÍ DOBRUŠKA ZÁMEK ČASTOLOVICE TVRZ BOUDA Orlické hory
...zelené a modré dobrodružství...
V Orlických horách, které tvoří přirozenou česko-polskou hranici na severovýchodě Čech, se aktivním turistům zatočí hlava. Všechno vás tu láká ven, do kraje zeleně a vody, který voní lesem, sluncem a mládím. Tady můžete běhat - v zimě po svých, v létě na běžkách, jezdit na kolech, na koni i na divoké vodě, plavat a potápět se, seznámit se s unikátními dělostřeleckými pevnostmi, projít si zdejší naučné stezky, vydat se na houbařské výpravy a konečně v zimě si vyzkoušet všechny lyžařské radovánky od Deštného přes Říčky až po Čenkovice. Fantastickým výhledem do kraje vás za vynaloženou námahu neodmění jen Velká Deštná, ale také hřebenová trasa, po níž se můžete vydat pěšky i na kole. A pokud snad na chvíli přece jen chcete zvolnit a chytat lelky, dobrá - v podhůří na vás čekají nejen procházky malebnými historickými městy i elegantními zahradami šlechtických sídel, ale také velký výběr letních koupališť i krytých bazénů.

- Dělostřelecká tvrz Bouda - největší muzeum československého opevnění v České republice, pět objektů spojených podzemními chodbami a sály. Prohlídková trasa s délkou 2 km v hloubce až 57 metrů.
- Zámek Častolovice - renesančně novogotický zámek se stylovými interiéry, kazetovými stropy a vzácným souborem portrétů českých panovníků. V okolí rozlehlý anglický park s rybníkem a oborou s bílými daňky a jelení zvěří.
- Dobruška - městečko s malebným historickým centrem, rodný domek F. V. Heka (F. L. Věk z románu A. Jiráska). V muzeu stálá expozice místní židovské komunity včetně vzácné rituální očistné lázně (mikve).
- Doudleby - renesanční zámek s bohatou sgrafitovou výzdobou. Expozice Lov čtyř století se sbírkou loveckých a sportovních zbraní, vojensko-historické muzeum. Ve městě zajímavý dochovaný komplex někdejšího židovského města se synagogou.
- Dělostřelecká tvrz Hanička - jedna z nejzachovalejších pevností někdejšího opevnění. Šest bojových objektů, podzemní chodby a sály, ve vstupním objektu muzeum, na volném prostranství výstava vojenské bojové techniky.
- Klášter Králíky - Dolní Hedeč - monumentální barokní klášter s kostelem Nanebevzetí Panny Marie a kaplí Svatých schodů na Mariánském kopci nad městem Králíky.
- Letohrad - v 19. století první výroba sirek na území Českého království, v muzeu expozice dějin sirkařství. Součástí sbírek jsou originální saně císaře Napoleona, na kterých přijel v roce 1812 z Ruska do Drážďan. Muzeum řemesel.
- Zámek Opočno - velkolepý renesanční zámek s arkádovým nádvořím, rozsáhlá expozice zbraní. V okolí anglický park se vzácnými dřevinami a několika romantickými stavbami - letohrádkem, jízdárnou, míčovnou a oranžerií.
- Pastviny - vodní nádrž na Divoké Orlici, oblíbená rekreační oblast.
- Hrad Potštejn - rekonstruovaná zřícenina gotického hradu. Hradní kaple sv. Jana Nepomuckého, poslední zastavení křížové cesty Boží hrob, expozice historie hradu.
- Zemská brána - přírodní rezervace na česko-polské hranici, malebné a hluboce zaříznuté údolí Divoké Orlice s balvanitým řečištěm a kamenným mostem. Pašerácká lávka, jeskyně loupežníka Ledříčka, řada zajímavých skalních útvarů.
- Velká Deštná - nejvyšší hora Orlických hor (1115 m) s vyhlídkovou věží. Nádherný kruhový výhled na Orlické a Rychlebské hory, Kralický Sněžník, Suchý vrch, přehradu Rozkoš a Krkonoše se Sněžkou.

UMÍSTĚNÍ

NA ÚZEMÍ TURISTICKÉ OBLASTI EVIDUJEME


Typ záznamu: Turistická oblast
AKTUALIZACE: uživatel č. 508 org. 2, 24.03.2005 v 13:42 hodin
Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
VELETRHY
FOLKLORNÍ AKCE A FESTIVALY
TURISTIKA